Ausų kamštukai
Ausų kištukai
Vienas iš paprasčiausių ir pigiausių klausos apsaugos priemonių yra ausų kištukai, juos lengva išsirinkti, jie yra nebrangūs ir patogūs. Renkantis kištukus, atkreipkite dėmesį į SNR (signalo ir triukšmo santykis išreiškiamas decibelais (dB)). Kuo didesnis SNR, tuo daugiau triukšmo jis sulaiko. Taip pat atkreipkite dėmesį ar jie yra vienkartiniai, ar daugkartiniai. Daugkartiniai ausų kištukai pasižymi tuo, kad juos lengva prižiūrėti, dažniausiai užtenka sudrėkinti šiltu vandeniu ir panaudojus truputį muilo, apiplauti, po to nepamirškite nuskalauti ir nusausinti prieš kitą naudojimą. Ausų kamštukai yra paprasti ir patogūs naudoti, jie dažniausiai yra pagaminti iš putų plastiko ar silikono ir yra padaryti taip, kad juos būtų galima patogiai įsidėti ir išimti iš ausų.
Įprastai ausų kamštukų dydis tinka daugumai žmonių. Tačiau galima pasirinkti didelius ausų kamštukus didesniems ausų kanalams ir mažesnius - mažiems ausų kanalams. Prieš naudojant ausų kamštukus būtinai gerai nusiplaukite ir nusivalykite rankas.
Kur ir kada dažniausiai naudojami ausų kamštukai?
Ausų kamštukai, dar kitaip žinomi kaip ausų kištukai, gali būti naudojami įvairiose situacijose, kai reikia apsaugoti klausą nuo triukšmo ar kitų kenksmingų veiksnių, galinčių sukelti klausos sutrikimų.
- Miegant – visiems puikiai žinoma, kad miegas yra labai svarbus kiekvienam žmogui, senam ir jaunam. Bet būna atvejų, kada dėl triukšmo tiesiog negalime užmigti ar dažnai pabundame. To pasekoje nukenčia mūsų miego rėžimas, labai paprastas sprendimas būtų įsigyti kokybiškus ausų kamštukus miegui.
- Darbo metu – pramonėje, statybose ir kitose triukšmingose darbo srityse labai svarbu apsisaugoti ausis nuo klausos sužeidimų.
- Kelionėse – keliaujant dažnai susiduriame su nepageidaujamu triukšmu, todėl kištukai yra labai paprastas, mažai vietos užimantis ir kokybiškas sprendimas.
- Muzikos koncertuose ar kituose renginiuose – Koncertuose ar kituose renginiuose rasite daugybę garso kolonėlių ir jos dažniausiai būna išdėstytos taip, kad visoje patalpoje dalyviai girdėtų muziką ar pranešimus, bet stovint arti kolonėlių tai gali sukelti nemalonių klausos sutrikimų.
- Vandenyje – dažnam žmogui pasitaiko atvejų, kada išvažiuojame poilsiauti prie ežero ar jūros ir po smagių maudynių ausis ‘užgula vanduo’, tai tikrai nėra maloniausias jausmas, bet apsisaugoti nuo to yra labai paprasta, tereikia įsigyti kokybiškus ausų kištukus, atsparius vandeniui.
- Sporto ir šaudymo metu – siekiant apsaugoti ausis nuo griaudžiančio ginklo triukšmo ar kito triukšmo sporto metu kamšteliai ausims yra mažai pastebimas ir patogus sprendimas.
Kaip įsidėti ausų kištukus instrukcija
1. Lėtai pasukite ausų kištukus, suėmę juos pirštais. Pamažu spauskite juos, kol kamštukai įgaus plono cilindro formą
2. Viena ranka įstatykite suspaustą ausies kamštuką į ausies kanalą, o kita ranka traukite ausį į išore ir viršų
3. Išsiskleidus kištukams ausyje patikrinkite, ar jie gerai laikosi - palieskite ausų kištuką. Turėtumėte jausti tik ausies kištuko galiuką.
4. Jei jaučiates, kad didesnė ausų kamštuko dalis yra ausies kanalo išorėje, išimkite jį ir iš naujo įdėkite jį į ausį pagal šią instrukcija.
Įstate ausų kištukus į abi ausis, klausykites tolygaus garso. Uždenkite abi ausis ir tvirtai apgaukite jas delnais, turėtumėte girdėti tokio paties stiprumo garsą ir kai ausys uždengtos, ir kai ne. Jei ausų kamštukai laikosi netinkamai, pabandykite kito dydžio kištukus.
Mūsų rekomenduojami yra Ox-On gamintojo ausų kištukai, nes šiuo metu jie turi didžiausią SNR rodiklį rinkoje. Taip pat populiarūs yra 3M, Uvex ir kitų gamintojų ausų kamšteliai.
- Kokios prekės yra perkamiausios Ausų kamštukai kategorijoje?
- Kokios prekės yra populiariausios Ausų kamštukai kategorijoje?
- Kiek vidutiniškai kainuoja kokybiški (os) Ausų kamštukai?