Kaip ir darbo batai ar rūbai daugelių darbų metu svarbu yra dėvėti tinkamas pirštines, kadangi jos gali apsaugoti rankas nuo įvairių sužeidimų, nuo karščio, galiausiai, užtikrinti sterilumą bei higieną, kuri yra būtina ne tik medicinos įstaigose, tačiau ir dirbant su maistu.

Specialiai darbui skirtos pirštinės yra labai įvairios. Aptarsime jų tipus. Tikimės, kad tai padės geriau suprasti – kam jos skirtos ir kurias dėvėti tam tikrų darbų metu.

Aplietos darbo pirštinės

Specialia medžiaga aplietos darbo pirštinės yra puikus pasirinkimas, kai reikia didesnės apsaugos rankoms nei įprasta. Aplieta gali būti tik delno arba pirštų zoną, kitos vietos arba visa pirštinė. Apliejimui gali būti naudojamos labai įvairios medžiagos, dažniausiai: nitrilas, poliuretanas, lateksas ir t.t. Jos geriausiai tinka tokiu atveju, kai reikia gero sukibimo su tam tikrais paviršiais, taip pat, kai tenka dirbti su drėgnais įrankiais bei t.t.

Vienkartinės pirštinės

Vienkartinių pirštinių pasiūla yra labai plati todėl svarbu pasirinkti tinkamai. Kaip ir panaudojimo galimybės: nuo medicinos įstaigų iki konditerijos verslų, dirbančių laboratorijose ir t.t. Renkantis vienkartines pirštinės svarbiausia yra įvertinti – kokiam darbui jos konkrečiai skirtos ir ką planuojate su jomis daryti jūs.

  • Nitrilinės pirštinės. Šio tipo pirštinės pasižymi itin dideliu tamprumu, tinka darbui su įvairiomis cheminėmis medžiagomis. Taip pat jos tinkamos asmens, kurie yra alergiški lateksui, kadangi nitrilas yra gaminamas iš sintetinio kaučiuko.
  • Latekso pirštinės. Šio tipo pirštinės labai gerai prisitaiko prie odos, yra itin tamprios. Tiesa, nėra tinkamos asmenims, kurie alergiški lateksui.
  • Vinilinės pirštinės. Tai vienos pigiausių pirštinių, kadangi jos yra visiškai sintetinės. Tinka tuomet, kai darbo metu nėra svarbu, kad pirštinės būtų maksimaliai prigludusios prie rankų tarsi antra oda. Plačiai naudojamos valymo darbuose, darbui su maistu ir t.t.
  • Polietileninės pirštinės. Sudėtyje neturi latekso, todėl nesukelia alergijos, taip pat jos nesausina odos, tinka kasdieniniam naudojimui.

Tekstilinės ir megztos darbo pirštinės

Dažniausiai gaminamos iš medvilnės arba nailono – šios pirštinės labai pasitarnauja atliekant daugelį darbų. Dažniausiai papildomai dengtos PVC medžiaga, kuri užtikrina geresnį pirštinių sukibimą su kitais paviršiais. Galima ilgai dirbti su šio tipo pirštinėmis – rankos nekaista ir neprakaituoja.

Suvirintojų pirštinės

Specialiai suvirintojams skirtos pirštinės leis išvengti nudegimų ir kitų sveikatos sutrikdymų darbų metu.  Gaminamos iš specialių audinių, kurie yra atsparūs ugniai. Taip pat dažniausiai šio tipo pirštinės yra gana ilgos, kad maksimaliai apsaugotų visas rankas, ne tik delnus. Suvirintojų pirštinės yra sertifikuotos, ilgaamžės bei universalios.

Spec. paskirties darbo pirštinės

Darbo pirštinių yra daug ir kiekvienos jų pasižymi tam tikromis savybėmis. Specialiai darbui skirtos pirštinės gali būti:

  • Apsaugančios nuo karščio.
  • Garantuojančios gerą sukibimą.
  • Pasižyminčios antivibracinėmis savybėmis.
  • Taip pat ir apsaugančios nuo pradūrimo.
  • Bei kitos.

Šiltos pirštinės

Lauko sąlygoms arba patalpose, kur yra labai šalta, specialios pirštinės leis išvengti ne tik nušalimų, tačiau taip pat ir užtikrinti, kad net ir gana smulkių darbų atlikimas eisis kaip pas sviestą. Šios pirštinės dažniausiai taip pat yra su atšvaitais, kurie leis aplinkiniams geriau matyti dirbantįjį. Viena svarbiausių šiltų pirštinių savybių, kad jos dažniausiai apsaugo ne tik nuo šalčio, tačiau taip pat ir nuo drėgmės.

Buitinės pirštinės

Buitinės pirštinės naudojamos ne tik namuose, tačiau ir verslo poreikiams patenkinti. Itin dažnai pasirenkamos kaip apsauga valymo metu. Svarbiausia yra rinktis tinkamo dydžio, kad jas dėvint galima būtų atlikti net ir smulkmeniškus darbus su tikru malonumu. Jos yra ne vienkartinės, tinkamai prižiūrimos tarnauja gana ilgai.

Chemijai ir tepalams atsparios pirštinės

Tepalams, kurui ir cheminėms medžiagoms atsparios darbo pirštinės plačiai naudojamos daugelyje sferų. Kai reikia dirbti su tepalais, su cheminėmis medžiagomis, naudojamos ir buityje. Renkantis įvertinkite ne tik dydžius, tačiau taip pat ir jų ilgius. Galima įsigyti pirštines, kurios siekia net alkūnes, tad tai – maksimali apsauga ir patogumas.

Įpjovimui atsparios pirštinės

Nors ir gana vizualiai plonos bei labai patogios, tačiau šios pirštinės gali padėti išvengti įvairaus tipo bei gylio įsipjovimo. Taigi, dirba darbui sunkiomis sąlygomis: meistrams ir t.t.  Pirštinės labai maloniai prisitaiko prie rankų, tad su jomis dirbti yra patogu.

Odinės darbo pirštinės

Šio tipo pirštinėms naudojama tiek tikra, tiek dirbtinė oda. Jos gali būti universalios arba specifinės, tai yra, skirtos konkretiems darbams atlikti. Svarbiausia, kad visos sukurtos taip, kad garantuotų ne tik patogumą jas dėvint, taip pat ir gerą sukibimą su kitu paviršiumi, kuris yra laikomas rankose.