Darbo kelnės - mada, nauda ar būtinybė?
Atrodo dar visai neseniai apie darbo aprangą, tokią kokia ji yra dabar, mažai kas žinojo. Dar daug kas prisimena, kad statybininkas - tai cementuotas vyras su treningais arba džinsais. Bet laikai pasikeitė ir vis dažniau matome tvarkingus darbininkus dėvinčius darbo batus, darbo kelnės ir švarką arba džemperį. Pastarieji išpopuliarėjo jau seniai kaip patogus ir praktiškas bei nebrangus rūbas. Tačiau darbo kelnės perkamos ir naudojamos pakankamai neseniai. Kodėl taip įvyko gali būti kelios priežastys. Viena iš priežasčių, ko gero, kad taip buvo bandoma sutaupyti. Taip yra todėl, kad daug žmonių į darbą eidavo su ilgokai nešiotais ir jau pabodusiais rūbai, kurie buvo dar pakankamai geri ir išmesti juos buvo gaila, tačiau darbui pilnai tiko. Todėl papildomai pinigų leisti nereikėjo. Antra priežastis yra tą, kad dar prieš dešimt metų neturėjome tiek darbo rūbų parduotuvių ir į darbuotoją nebuvo žiūrima kaip į įmonės vizitinę kortelę. O ir gražiai aprengti darbuotoją kainavo.
Ar yra nauda perkant darbo kelnes?
Tačiau laikai pasikeitė ir šiuo metu darbiniai rūbai yra vertinami kaip įmonės ar atskiro specialisto įvaizdžio dalis, o kartais ir kaip darbo įrankis. Nes patogūs drabužiai, o ypač darbo kelnės ar puskombinezonis ne tik palengvina darbą ir padaro jį patogiu, bet ir apsaugo darbuotoją nuo žalingų aplinkos veiksnių. O dažnu atveju yra tiesiog nepamainomas darbo įrankis, nes tarkim darbo kelnės su papildomomis kišenėmis labai taupo dirbančiojo laiką. Labai patogu, kada ant savęs vien į darbo kelnių kišenes gali sudėti darbo pirštines, peilį, atsuktuvus bei kitus smulkius įrankius. kabančiose kišenėse telpa daug medvarščių ar vinių. O kadangi jos yra lanksčios, net ir pasilenkus, darbinių kelnių kišenių turinys neišbyra. Dar viena gera funkcija, kurią turi beveik visos darbo kelnės - tai vieta antkeliams. Dirbantiems darbą, kuriame tenka dažnai dirbti atsiklupus, žino, kaip tai svarbu papildoma kelenų apsauga ir paminkštinimas, todėl kokybiški antkeliai yra svarbus darbo aprangos aksesuaras.
Kaip plačiai reikia atverti piniginę perkant kelnes darbui?
Nors gali atrodyti, kad geros kokybės darbo kelnių kaina gali kandžiotis, tačiau ieškodami darbo kelnes internetu, radome, kad jos gali kainuoti vos nuo 15 Eurų. Greičiausiai jos bus nežinomo gamintojo ir neturės daug funkcijų, tačiau tarnaus gerai. Šiuo metu populiarėja elastingos darbo kelnės su stretch arba spandex (elastanu). Elastano turinčios kelnės yra daug tampresnės, todėl ir patogesnės bei malonesnės dėvinčiajam. Tiesa, tokios kelnės gali kainuoti nuo 50 iki 120 ar daugiau Eurų, priklausomai nuo gamintojo. Jei paminėti populiariausius gamintojus tai yra lietuviškas ir labai Lietuvoje populiarus darbo rūbų prekinio ženklo Pesso darbo kelnės, Norvegijos Helly Hansen H/H, Airių Portwest, Čekijos Cerva, Danų Mascot, Švedų Tranemo ir švediškų darbo rūbų etalonas Snickers workwear. Šaltuoju metų laiku darbo kelnių tendencijos pasikeičia. palaikyti šilumą darbe yra dvi strategijos. Pirma, tai pirkti kokybišką termo aprangą ir ant viršaus dėti kiek storesnes kelnes. Pavyzdžiui iš softshel medžiagos. O antras pasirinkimas, kurį renkasi vis mažiau žmonių - tai žieminės darbo kelnės. Nors gali pasirodyti, kad jos yra geras pasirinkimas, tačiau iš praktinės pusės taip nėra, nes tokios kelnės yra storesnės, mažiau patogios darbui bei turi didelį minusą - jos džiūsta ilgiau. Šiltos darbo kelnės gali kainuoti brangiau dėl pagerintų savybių. Šioje kategorijoje kainų lyderis hh darbo kelnės, kurios yra pakankamai nepigios. Apskritai prie brangiausių priskiriamos Helly Hansen darbo kelnės, Mascot bei snickers darbo kelnės.
Atskira tema yra moteriškos darbo kelnės. Nors dirbančių moterų yra pakankamai daug, tačiau kelnių pasirinkimas joms yra gana skurdus. Ko gero plačiausią pasirinkimą siūlo Tranemo ir Portwest gamintojai. Tačiau yra ir daugiau darbo kelnių moterims gamintojų.
Palikti komentara