Darbo aprangos specifiškumą lemia vieta, kur drabužiai bus dėvimi. Vieni geriausiai tinka darbui su maistu, konditerija, kiti – medicininėse įstaigose, treti dėvimi, kai dirbama kelyje arba kitose pavojingose vietose, galiausiai, statybų sektoriuje. Faktas, kad tinkama apranga gali garantuoti, jog bus ne tik atitikti keliami darbo saugos reikalavimai, tačiau taip pat ir pats darbuotojas jausis geriau, išvengs nemalonių klimato potyrių, kitų smulkmenų, kurios lemia našesnį darbą.

Vienas svarbiausių darbo drabužių, kuris pritaikytas dirbti tam tikromis sąlygomis, yra kelnės. Jas ir aptarsime. Šiuo metu rinkoje siūlomos darbo kelnės yra labai įvairios, tad kuo daugiau apie jas žinosite – tuo bus paprasčiau rasti tinkamas.

Ar tam tikrose darbo vietose yra būtina dėvėti specialias kelnes?

Būtina, kadangi kaip jau minėjome – tai leis dirbti našiau, kadangi bus galima džiaugtis didesniu saugumu, taip pat ir atsparumu aplinkos dirgikliams: nuo kaitros iki vėsos, drėgmės ir t.t. Įmonėms taip pat svarbu, kad darbiniai rubai būtų puošti jų verslo logotipu. Tai padeda aplinkiniams žinoti – kokios komandos narys atlieka tam tikrus darbus.

Kokiomis funkcijomis pasižymi darbo kelnės?

Žinoma, funkcionalumas kinta priklausomai nuo to – kokios kelnės yra reikalingos ir kur jos bus dėvimos. Suvirintojams reikia tokių kelnių, kurios gali padėti išvengti nudegimų. Statybininkams patinka specialios kelnės su įrankių laikikliais, taip pat ir kišenėmis vinims laikyti. Dirbantiems lauke – būtinos tokios, kurios atsparios drėgmei ir geba sulaikyti šilumą, tai yra, termo kelnės.

Kiek kainuoja darbo kelnės?

Darbo kelnių, kaip ir kitų specialiai konkretiems darbams atlikti skirtų drabužių, kainos yra labai įvairios. Jos kinta priklausomai nuo pasirenkamo drabužio. Tiesa, dažniausiai įsigyti komplektus, tai yra, kelnes +  marškinius, švarus, liemenes ir t.t. – pigiau nei perkant atskirus drabužius iš kelių prekyviečių.

Ar darbo kelnės vyrams tinka ir moterims?

Dažniausiai darbo kelnės moterims yra mažesnių dydžių, taip pat, aukštesnio liemens. Visgi, tikrai dažnos kelnės yra universalios, tad radus tinkamo dydžio – tas pats modelis tinka ir vyrui, ir moteriai.

Kokius kriterijus turi atitikti darbo kelnės?

Kiekvienas klientas žino geriausiai – kokios darbinės kelnės jam labiausiai tinka. Visgi, svarbiausia jas renkantis įvertinti, kad:

 • Pasirinkti darbo drabužiai ir tuo pačiu kelnės būtų patogūs, nevaržytų judesių.
 • Taip pat, kad rūbai būtų pagaminti iš geros kokybės medžiagų.
 • Jos turi būti tinkamos darbui tam tikromis sąlygomis.
 • Svarbu, kad darbo kelnės atitiktų saugumo reikalavimus.
 • Natūralu, kad norisi estetiškai patrauklių drabužių.

Kokioms sferoms dažniausiai yra siūlomos darbo kelnės?

Darbo kelnės, priklausomai nuo jų pagaminimo technologijos, dizaino bei kitų smulkmenų, dažniausiai yra naudojamos:

 • Medicinoje ir čia svarbiausia, kad kelnės atitiktų higienos reikalavimus.
 • Statyboms skirtos kelnės, kurios pagamintos iš itin tvirto audinio ir yra atsparios aplinkos dirgikliams.
 • Maisto pramonei skirtos kelnės, kurios taip pat turi atitikti higienos reikalavimus, jas galima būtų skalbti labai aukštoje temperatūroje.
 • Logistikos pramonei skirtos kelnės dažniausiai būna su atšvaitais.
 • Ir t.t.

Kas yra termo kelnės?

Termo kelnės yra drabužis, kuris dėvimas dirbant lauke, kai norisi išvengti šalčio bei drėgmės. Tokios kelnės sulaiko šilumą, leidžia išvengti kūno prakaitavimo, taigi, jas dėvint bus galima ne tik jaustis komfortabiliai, tačiau taip pat ir judėti laisvai.

Kaip pasirinkti darbo kelnes?

Renkantis darbui skirtas kelnes siūlome įvertinti kelis drabužio aspektus:

 • Įvertinkite, koks yra jų dydis.
 • Taip pat susipažinkite su gamintoju.
 • Kokioms darbo sąlygoms kelnės yra skirtos.
 • Įvertinkite drabužio estetinius niuansus.

Kurio gamintojo darbo kelnės yra pačios geriausios?

Kadangi suvokiama, kad darbo drabužiai tam tikrose vietose yra būtini, natūralu, kad rinkoje atsiranda vis daugiau opcijų, kurias gali įvertinti kiekvienas pirkėjas. Galima remtis kitų žmonių nuomonėmis ir rasti tokias darbo kelnes, kurios giriamos labiausiai. Lietuvoje yra labai vertinamos gamintojo Pesso darbo kelnės, taip pat ir Norvegijos Helly Hansen H/H, Airių Portwest, Čekijos Cerva, ir Tranemo darbui skirti drabužiai.