Artėjus šiltajam sezonui dauguma darbuotojų keičia darbo aprangą iš šiltesnių, storesnių rūbų į plonesnę ir labiau tinkamą vasarai. Dirbant vasaros metu yra svarbu, kad rūbų medžiaga būtų kvėpuojanti, tvirta ir kokybiška. Todėl rinkdamiesi aprangą atkreipkite dėmesį, ar ji yra su pamušalu, sustiprinta medžiaga, tinkline medžiaga ar kitomis pastiprinimo savybėmis. Svarbus ne tik darbo rūbo pralaidumas orui, tačiau ir atsparumas drėgmei bei audinio tamprumas. Jei darbo drabužio sudėtyje yra bent keli procentai spandekso ar elastano, audinys bus tamprus ir prisitaikęs prie judesių. Pavasarį, vasarą ar ankstyvą rudenį, kai orai dar yra šilti, dauguma darbuotojų dėvi darbo šortus, kad nereikėtų karštomis dienomis kaisti su darbo kelnėmis. Darbo šortai, taip pat kaip ir darbo kelnės, neretai turi daug papildomų kišenių, įvairių kabliukų ar juostų įrankių pasikabinimui, darbo bridžai neretai siuvami taip, kad darbuotojas turėtų galimybę naudotis antkeliais.

Darbo šortai šiltuoju metų laiku yra viena iš paklausiausių ir perkamiausių prekių darbo rūbų parduotuvėse.

Tad aptarkime, kaip išsirinkti tinkamus darbo šortus?

Medžiagos sudėtis - kuo daugiau audinyje yra medvilnės ir elastano, tuo patogesni bus darbiniai šortai. Geriausia rinktis aukštesnės kokybės darbo šortus, kurie būtų atsparesni mechaniniams pažeidimams ir susidėvėjimui. Neretai galite rasti darbo šortų su ‚,Cordura“ audinio sutvirtinimais labiausiai susidėvinčiose vietose, pavyzdžiui, klešnės ar kelių sritis. Jeigu dirbate lauke, patariama rinktis tokį audinį, kuris yra laidus orui, bet ne vandeniui. Jeigu dirbate uždarose patalpose, rekomenduojama pasirinkti kuo natūralesnės sudėties šortus - tokiu atveju mažiau prakaituosite. Tačiau vis dažniau populiarėja aukštos kokybės sintetiniai audiniai, kurie turi geresnes savybes nei natūralios medžiagos, tad, išsiaiškinę savo prioritetus, rinkitės jums priimtiniausią variantą.

Kišenių kiekis - patogesni šortai yra tie, kurie turi daug tvirtų kišenių, į kurias patogiai galima įsidėti darbams reikalingus įrankius, matavimo juosteles, vinis, liniuotes, rašiklius, peiliukus ir kt. Taip pat labai svarbu, kad šortai turėtų papildomas pritvirtintas juosteles, ant kurių būtų galimybė pasikabinti tam tikrus įrankius. 

Siūlių tvirtumas - reikėtų taip pat atkreipti dėmesį į siūles. Prioritetą verta skirti šortams su dviguba ar triguba siūle ir iš ypač patvarios medžiagos. Tokie darbo šortai mažiau dėvėsis, rėčiau plyš, tad jų dėvėjimo laikas bus ilgesnis. 

Darbo šortų privalumai:

  • Puikus pasirinkimas karštomis dienomis, neleidžia sukaisti;
  • Netrukdo pritūpti, nevaržo judesių;
  • Šortai, savo sudėtyje turintys elastano, suteikia didesnę judėjimo laisvę;
  • Gali būti gero matomumo šortai su šviesą atspindinčia juosta;
  • Kai kuriems modeliams galima pritvirtinti papildomas kabančias kišenes.

Darbo šortų trūkumai:

  • Neapsaugo blauzdų nuo mechaninio pažeidimo;
  • Ne visose darbo srityse leidžiama dėvėti šortus;
  • Ne visi šortai ar bridžai turi vietas antkeliams įsidėti.


Nepamirškite atkreipti dėmesį, ar darbo metu yra naudojami tam tikri įrankiai, kurie turi būti „po ranka“. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis darbo šortus su papildomomis kišenėmis, į kurias galima įsidėti daugiau reikalingų įrankių. Neretai darbiniai šortai turi ir papildomus žiedus, kilpas įrankiams, kad būtų dar patogiau, paprasčiau ir greičiau pasiekti norimą įrankį.

Taigi nepamirškite, kad darbo šortai turi tikti darbuotojui, atitikti jo norus, suteikti komforto ir nevaržyti judesių. Renkantis darbo šortus yra labai svarbu iš anksto numatyti, su kokiais rizikos veiksniais darbuotojas gali susidurti darbe, ir tik tuomet galima išsirinkti tinkamą variantą, kuris suteiks darbuotojui komforto bei atitiks darbo saugos reikalavimus.