Viena iš svarbiausių darbo aprangos dalių tiek vyrams, tiek motermis yra kokybiškos darbo kelnės, kurios užtikrina patogumą, saugumą, produktyvumą , ko pasekoje darbas bus atliktas produktyviau. Pagrindinis darbo rūbas – darbo kelnės. Vis labiau populiarėjantis variantas yra darbo kelnės su elastanu dėl tamprumo. Jei darbo drabužio sudėtyje yra bent keli procentai spandekso ar elastano, audinys bus tamprus ir prisitaikys prie judesių.Audinys yra labai reikšmingas, kadangi tiesiogiai susijęs su komfortu, saugumu.Darbo kelnės su elastanu – dažniausiai dėvimos kelnės dirbant.

Taigi, kas gi yra elastanas?

Elastanas arba spandeksas – tai sintetinis pluoštas, kuris yra gerai žinomas dėl savo didelio elastingumo. Elastanas dažniausiai naudojamas kartu su kitomis medžiagomis, joms suteikiant elastingumo. Elastanas yra toks tamprus, kad gali išsitempti net iki 500% ir vėl sugrįžti į savo pradinę būseną. Kelnės, savo sudėtyje turinčios elastano, mažai glamžosi, yra tvirtos ir nereikalauja specialios priežiūros.


Darbo kelnių su elastanu privalumai:

  • Kelnės su elastanu yra tamprios, elastingos, puikiai priglunda prie kūno ir nevaržo judesių
  • Kelnės su elastanu yra tvirtos, lengvai pižiūrimos, mažai glamžosi
  • Kelnes su elastanu galima skalbti tiek rankomis, tiek skalbimo mašina
  • Kelnės su elastanu rečiau plyšta ir yra patvaresnės 

Darbo kelnių be elastano trūkumai:

  • Kelnės be elastano neelastingos, nesitemps ir nepriglus prie kūno
  • Kelnės be elastano gali varžyti judesius
  • Kelnės be elastano gali labiau glamžytis ir reikalauti didesnės priežiūros
  • Kelnės be elastano gali greičiau plyšti

Renkantis darbo kelnes su elastanu niekada neapsiriksite. Darbo kelnės su elastanu gali būti įvairių rūšių ir dizainų. Medžiaga su elastanu gali būti per visą užpakalinę kelnių dalį arba tik tam tikrose vietose, ten, kur labiausiai reikalingas komforto pojūtis, pavyzdžiui kelių ir sėdmenų srityje.

skirtukas

Elastanas tinka ir gali būti kartu su įvairaus pluošto medžiagomis, tokiomis kaip medvilnė, nailonas, poliesteris, softshell medžiaga, flisas ir kt. Tad renkantis dabo kelnes su elastanu, atkreipkite dėmesį į pagrindinę medžiagą, kadangi sudėtyje elastano būna mažiau negu pagrindinės medžiagos. Šiltuoju sezono laiku dažniausiai yra pasirenkama medvilninės kelnės su elastanu, kadangi medvilnė yra natūralus pluoštas, kuris sugeria drėgmę ir leidžia kūnui kvėpuoti. Šaltuoju metų laiku dažniausiai yra pasirenkamos fliso ar softshell medžiagos kelnės su elastanu. Šie audiniai yra minkšti, lengvi, šilti ir gerai sulaiko šilumą, tad tokia medžiaga, turinti sudėtyje elastano, yra puikus pasirinkimas darbui šaltomis oro sąlygomis, jausitės ne tik šiltai, bet ir patogiai. 

Išsirinkę darbo kelnes su elastanu atkreipkite dėmesį į dar dvi, labai svarbias detales – papildomos kišenės ir vieta antkeliams. Papildomos kišenės yra labai svarbi ir kartais net būtina kelnių dalis. Papildomos kišenės gali būti nusegamos arba ne. Šios kišenės skirtos tam, kad galėtumėte įsidėti daugiau reikalingų darbui priemonių ir kad jos visada būtų „po ranka“. Vieta antkeliams yra taip pat neatsiejama darbo kelnių dalis. Dažniausiai darbo kelnės turi vietą antkeliams, tačiau ne visi gamintojai gamina darbo kelnes su papildoma vieta antkeliams. Jeigu Jūsų didžioji darbo dalis atliekama klupint, tai pirmoje vietoje teikite pirmenybę kelnėms, kurios turi vietą antkeliams. Vis dažniau ir daugiau kelnių yra gaminamos taip, kad antkeliai įsidėtų iš vidinės pusės, tačiau neretai antkeliai dedami ir iš išorinės pusės. Tad čia jau kiekvieno asmeninis reikalas, kuris variantas yra patogesnis ir priimtinesnis. O įsigijus kokybiškas darbo kelnes nepamirškite pasirūpinti kokybiškais darbo batais.

Taigi, norint darbo metu nevaržomai judėti , jaustis komfortiškai ir patogiai , rekomeduojame rinktis darbo kelnes su elastanu. Kelnės su elastanu yra tamprios į visas keturias puses, tad toks rūbas leis pajusti maksimalų komfortą bet kokioje darbo srityje.