Darbiniai batai yra būtini, kad apsaugotų mūsų kojas nuo darbe slypinčių pavojų ir yra privalomi beveik kiekviename fiziniame darbe Lietuvoje. Dauguma apsauginių batų yra tvirti, su sustiprintą nosele, kuri apsaugo nuo galimų kojų pirštų pažeidimų. Padai sutvirtinti, kad apsaugotų nuo galimų aštrių ant žemės esančių daiktų, kurie gali pradurti pėdas. Dažnai nustatoma, kad įprasti dažniausiai pigūs darbo batai yra netinkama avalynė ilgalaikei pėdų gerovei užtikrinti, be to, įrodyta, kad dėl jų atsiranda kulno skausmas ir diskomfortas, todėl mes rekomenduojame savo klientams pirkti aukštos kokybės, gerai žinomo prekės ženklo darbo batus, o jei nusprendėte pataupyti pagalvokite apie papildomus vidpadžius.

Dažniausios pėdų skausmo priežastis

Nepatogūs darbo batai - Įprastai pagaminta darbo apsauginė avalynė yra pagrindinė fizinį darbą dirbančių darbuotojų skausmo priežastis. Taip atsitinka todėl, kad standi ir tvirta medžiaga, skirta apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų darbe, galiausiai labai apriboja natūralius pėdų ir sąnarių judesius. Avalynė skatina nesveiką propriorecepciją, dėl kurios pėdos patiria nenatūralų ir pernelyg didelį spaudimą. Ilgainiui dėl to gali išsivystyti pėdų komplikacijos, sukeliančios nuolatinį aštrų skausmą ir diskomfortą.

Darbo intensyvumas - Pastebėta, kad pėdoms tenkantis krūvis yra proporcingas būklės progresavimui. Kuo intensyvesnis fizinis darbas arba kuo ilgiau praleidžiamas laikas avint nepatogius darbo batus, tuo didesnė tikimybė, kad pasireikš nepageidaujami simptomai. Daugelyje darbo vietų, kur žmonės visą dieną būna ant kojų. Dėl įgimtų pėdų formavimosi ydų ir tam tikrų kitų paveldimų veiksnių kai kurie pacientai gali būti ypač pažeidžiami.

Pėdų skausmo simptomai

Simptomai paprastai priklauso nuo ligos progresavimo lygio, bet dažniausiai simptomai kurie praneša apie netinkamus darbo batus yra šie: -Vienos arba abiejų pėdų skausmas. -Grįžtantis pėdų skausmas net po darbo valandų, ar miegant naktį. -Paraudusi odą nuo pėdos nutrinimų. Pajutus vieną iš šių simptoma rekomenduojame pakeisti darbinius batus, arba pabandyti įsigyti kokybiškus vidpadžius, o jei jie nepadeda tik tada keisti avalynę.

Patarimai kaip galite padėti savo pėdoms

Patogūs darbo batai - gal ir akivaizdu, bet daugumos ignoruojama priežastis, būna pigi avalynė. Išleidžiame šimtus eurų perkant madingus laisvalaikio batus, bet nesusimąstome kad su jais praleidžiame žymiai mažiau laiko nei su darbo batais. Vieną kartą nupirkus kokybiškus darbo batus gali ne tik pagerinti jūsų savijautą, bet ir sutaupyti nemažai pinigų. Kodėl? Tokie batai dažniausiai pagaminti iš geresnės kokybiškesnės medžiagos, jais kur kas lengviau rūpintis, ir gamintojai atsižvelgia į patogumo ir ilgaamžiškumo faktorių. Paskaičiuokime tarkim nusipirksite darbo batus už ~ 30-50 eurų, greičiausiai vidpadis nebus iš patogiausių tad greitai jis išsigulės ir ieškosite naujų vidpadžių, o geri ortopediniai vidpadžiai kainuoją nuo 20 iki 50eurų. Ir galų gale pats pigių batų pasiuvimas greičiausiai nebus iš geriausių nes gamintojas turi kažkaip pataupyti, kad galėtų pasiūlyti tokia mažą kainą, ir po sezono pirksite naujus batus.

Vidpadžiai - Optimalios formos vidpadžiai yra labai veiksminga prevencinė priemonė ir padeda sulėtinti kulnakaulio (kulno kaulo) degeneraciją. Vidpadžiai padeda apsaugoti pėdą nuo per didelio krūvio, taip pat skatina natūralų pėdos judėjimą. Vidpadžiai taip pat gali būti patogi priemonė, turintiems įgimtų pėdos struktūros ydų.

Kokybiškos kojinės - Kokybiškos kojinės taip pat gali palengvinti pėdų skausmo, nes dažnai žmonės dėvi laisvas plonas kojinės kuriuos tik padidiną pėdų trinimą