Beveik kiekviena pramonės šaka turi tam tikrų pavojų ir galimų rizikų, taigi ir tam tikrų taisyklių, susijusių su darbo rūbais. Pavyzdžiui, verslo pasaulyje darbo uniformos atrodo profesionaliai ir užtikrina darbuotojų saugumą. Tam tikrų profesijų atstovams būtina dėvėti gero matomumo rūbus, užtikrinančius darbuotojų saugumą. Signalinius drabužius dažniausiai dėvi dirbantys statybose, eismo reguliavimo, atliekų surinkimo ir oro uostuose, atliekant kelių tiesimo darbus. Gero matomumo drabužiai gali gerokai sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių ir pagerinti bendrą šių darbo vietų darbuotojų saugą.
Kadangi signaliniai darbo drabužiai yra pagaminti iš ryškiaspalvių audinių ir šviesą atspindinčių medžiagų, juos dėvintys asmenys yra kur kas geriau matomi. Tokie darbo rūbai ne tik padeda lengviau pastebėti darbuotojus naktį, bet ir dieną, ypač esant nepalankioms oro sąlygoms.

4 priežastys vilkėti signalinius rūbus darbe

Saugumas - Pats pirmiausias ir svarbiausias aspektas yra saugumas. Saugios darbo aplinkos puoselėjimas yra labai svarbus kiekvienai įmonei, nepaisant jos dydžio. Darbdaviai turi atsižvelgti į saugos taisykles ir prevencines priemones nuo nelaimingų atsitikimų. Leisdami savo darbuotojams jaustis saugiai, padidėja jų moralė ir produktyvumas. Jei jūsų įmonė reikalauja, kad darbuotojai stovėtų šalia judančių transporto priemonių, investuodami į gerai matomas uniformas galite sumažinti galimų nelaimingų atsitikimų skaičių, nes jie bus matomi vairuotojams.Toks pat saugos lygis galioja ir statybose dirbantiems žmonėms.

Teisėtumas - Vadovai, darbdaviai ir prižiūrėtojai turi atitikti konkrečius darbo, sveikatos ir saugos reikalavimus, nustatytus jų teritorijoje arba valstybėje, kad užtikrintų, jog jie laikosi saugos įstatymų, o apsauginiai drabužiai atitinka teisės aktų reikalavimus. Tai numato Europos teisės aktai.

Profesionalumas - Signalinė darbo apranga apibūdina įmonę kaip savo srities profesionalę, besirūpinančia darbuotojų saugumu bei visa organizacija. Tai reiškia, kad jie yra profesionalūs, patikimi ir gerbia taisykles. Todėl žmonės labiau linkę pasitikėti įmone, kuri savo darbuotojus visiškai aprūpina visais reikalingais darbo drabužiais.

Išskirtinumas - Dauguma įmonių renkasi ir personalizuotus gero matomumo rūbus su įmonės logotipu. Tokiu būdu atkreipia aplinkinių dėmesį ar lengviau kreiptis prireikus pagalbos.


darbo apranga