Žiemos sąlygomis darbui lauke kyla ypatingų iššūkių, į kuriuos turi atsižvelgti ne tik darbdavys, bet ir darbuotojas. Dėl šalto oro visi patiria riziką, jei nėra tinkamai pasirengę. Tinkami šilti darbo rūbai padės apsisaugoti nuo peršalimo, paslydimų ir kitų žiemą slypinčių pavojų.

Žieminiai darbo rūbai privalo būti lengvi ir patogūs

Paplitusi klaidinga nuomonė, kad šilti darbo rūbai turi būti stori tam, kad išlaikytų šilumą. Taip nebūtinai yra tiesa, nes gremėzdiškos darbinės uniformos trukdo darbuotojams laisvai judėti ir išskirti kūno šilumą, kuri atsiranda dėl fizinio aktyvumo, to pasekoje darbuotojas suprakaituoja, o nustojęs dirbti greitai sušąla, nes drėgmė neišgaruoja. Su išmaniai suprojektuota, lanksčia ir patogia darbo apranga darbuotojams bus ne tik šilta bei patogu dirbti, bet ir jie bus produktyvesni, jei rūbai nevaržys jų judesių. Inovatyvūs gamintojai, tokie kaip Helly Hansen, Matterhorn ir kiti, rekomenduoja darbui naudoti trys sluoksnius. Pirmas sluoksnis yra termo rūbai. Mes rekomenduojame rinktis su Merino vilna. Antrą sluoksnį sudaro džemperis arba megztinis. Trečias sluoksnis susidaro iš šiltos kelnės ir striukė.

Darbo apranga turi būti gerai matoma

Žiemos yra ne tik šalčiausias, bet ir tamsiausias metų laikas, temti pradeda anksti taip dar labiau apsunkinanti ir taip prastą matomumą žiemą. Signalinės striukės yra puikus pasirinkimas dirbant lauke ar visur kur juda transportas, nes šviesa atsispindės šviesą atspindinčiose juostuose ir užtikrins jūsų gerą matomumą. Tai ypač svarbu statybininkų komandoms, dirbančioms viešose vietose, ypač šalia kelio. Esant ekstremalioms oro sąlygoms, pavyzdžiui, dideliam rūkui ar sniegui.

Žieminiai darbo batai privalomą aprangos dalis

Dažnai žmonės galvoja kad žieminiai batai skiriasi tik pasiuvimo metodu ar dėl to, kad jie yra pašiltinti natūraliu ar dirbtiniu kailiu, nors naujausios technologijos, tokios kaip Thinsulate, ženkliai suploniną ir palengviną žieminių batų modelius ir padaro, kad batai būtų patogūs, o susikaupusi drėgmė greitai išgarinama. Beje, patvarus, praslydimui atsparus padas yra ne ką mažiau svarbus. Žiemą gausu ledo ir suspausto sniego, todėl dažnai galima lengvai jo nepastebėti, tad tikimybė pargriūti ir smarkiai susižeisti smarkiai padidėja. Todėl rekomenduojama, kad avalynė būtų paženklinta SRC kategorija, kuri šiuo metu yra aukščiausia. Daugiau avalynės saugumo standartų rasite čia: darbo avalynės saugos stamdartai. Beje, jei dažnai ar pastoviai tenka dirbti itin slidžioje aplinkoje, rekomenduojama naudoti batų apkaustai nuo paslydimo, kurie ženkliai pagerina batų pado sukibimą su ledu ar suspaustu sniegu. Nors apledėjusios sąlygos iš tikrųjų aktualios tik žiemą, sukibimą užtikrinantys darbo batai yra verta investicija ir pavasarį bei vasarą!


Pasirūpinkite savo saugumu ir nepamirškite atnaujinti žieminius darbo rūbus ir avalyne.