Darbo avalynės pasirinkimas gali būti sudėtingas procesas, nes reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, tokių kaip darbo sritis, reikalavimai saugai ir sveikatai, darbo sąlygos ir asmeniniai poreikiai. Pasirinkti tinkamus darbo batus yra svarbu ne tik dėl komforto ir stiliaus, bet ir dėl to, kad jie apsaugotų jūsų kojas nuo įvairių pavojų ir palaikytų jūsų sveikatą. Todėl rekomenduojame atkreipti dėmesį į keletą svarbių veiksnių pasirenkant darbo batus priklausomai nuo jūsų darbo srities.

Darbo avalynės standartai priklausomai nuo darbo srities

Gamybos ir statybos: Šioje srityje reikia naudoti patvaresnius ir tvirtesnius darbinius batus, kad apsaugotų kojas nuo skirtingų pavojų, pavyzdžiui elektros srovė, aštriosios medžiagos arba krentančių objektų ar judančių mechaninių įrenginių, kurie gali sužaloti jūsų pėdas ir ypač kojų pirštus. Todėl rekomenduojame ieškoti batų su apsaugine pirštų nosele , atsparius vandeniui ar šalčiui ir su atspariu praslydimui padu apsaugotu nuo pradūrimo. Darbinė avalynė turinti nuo pradūrimo apsaugotą padą žymima P (penetration) raide.

Taip pat rekomenduojame atkreipti dėmesį į darbo sąlygas ir aplinką, kurioje bus naudojami batai. Jei dirbate lauke ar šlapioje aplinkoje, rekomenduojame pasirinkti batus su aulu nepralaidžius vandeniui, kad apsaugotumėte pėdas nuo vandens. Ant vandeniui atsparių darbo batų turi būti žymima WR, trumpinys, išvertus iš anglų kalbos, reiškia „water resistant“ . Be to, jei dirbate vietose, kuriose yra šalta, rekomenduojame pasirinkti batų su šilumą izoliuojančiais vidiniais sluoksniais tokiais kaip „Primaloft“, Thinsulate ar Win Therm tipo izoliuojančia medžiaga, kad apsaugotumėte kojas nuo šalčio. Tokie darbo batai yra žymimi CI – „cold insulation“ raidėmis. Gamybos ir statybos srityje reikėtų atsižvelgti į bato svorį ir pėdos formą. Sunkūs batai gali sukelti nuovargį kojoms ir sąnariams, todėl rekomenduojame pasirinkti lengvesnius batus. Tačiau būtina atsižvelgti į tai, kad bato svoris būtų tolygiai paskirstytas. Apsauginių batų priekis, kur yra pirštų apsaugos noselė, negali būti ženkliai sunkesnis už darbo batų galinę dalį, nes tai išbalansuoja svorio centrą ir itin stipriai nuvargina pėdas.

Sveikatos priežiūra: Sveikatos priežiūros srityje patartina naudoti patogius ir higieniškus medicininius batus, kad galėtumėte dirbti ilgą laiką stovint ir užtikrinti aukščiausią higienos lygį. Todėl rekomenduojame ieškoti lengvus batus nepralaidžius skysčiams ir lengvai plaunamus. Tai padės išlaikyti kojas sausas ir užtikrinti higieną darbo metu. Nors dažniausiai renkamasi odinė medicininė avalynė, bet pastaruoju matu vis labiau populiari tampa avalynė medikams iš lengvo ir kvėpuojančio mikropluošto.

Transportavimas ir logistika: Transportavimo ir logistikos srityje reikėtų naudoti patogius ir patvaresnius darbo batus. Mūsų rekomendaciją šiai sričiai būtų lengvi pusbačiai su apsaugine pirštų apsauga, o jei tenka dirbti lauke vertą susimastyti apie vandeniui atsparią ir slydimui atsparią avalynę. Taip pat Europos šalyse galimos naudoti ir darbinės klumpės su pirštų apsauga, tačiau yra būtina sąlyga, tos klumpės turi būti su dirželiu, kuris dedasi už kulno ir neleidžia batui lengvai nusmukti.

Maisto pramonė: Maisto pramonės srityje būtina naudoti patogius ir higieniškus darbo batus, dažniausiai darbo klumpes, kad galėtumėte užtikrinti aukščiausią higienos ir maisto saugumo lygį. Šioje srityje darbuotojai dažnai skatinami nešioti apsauginius guminius batus, nes jie lengvai valomi ir suteikia reikiamą apsaugą. Vertėtų prisiminti, kad apsauginiai guminiai batai gali turėti ir papildomą apšiltinimą darbui šaltuose patalpose.

Transporto priemonių remontas ir priežiūra: Šioje srityje dažniausia naudojami darbo batai, kurie yra patvaresni ir apsaugo nuo įvairių pavojų, tokių kaip aštriosios medžiagos, tepalai ir kiti kuro produktai, krentančios dalys arba įkaitę daiktai ir žiežirbos. Dažniausiai šios profesijos žmonės renkasi aulinius batus arba pusbačius šiltajam sezonui su slydimui (SRC) ir naftos produktams atspariu padu, kuris žymimas FO – “fuel outsole”

Kasyklos ir naftos pramonė: Šioje srityje reikia naudoti batus, kurie yra patvaresni ir apsaugo nuo įvairių pavojų, tokių kaip elektros srovės, aštriosios medžiagos bei nafta ir jos produktai. Taip pat reikėtų nepamiršti apie batų padą. Gero sukibimo batai gali padėti išvengti smarkių sveikatos sužeidimų, ypač susijusių su kojomis.

Kiti: Yra daugybė kitų darbo sričių, kuriose reikia naudoti specialią darbo avalynę, tokių kaip veterinarijos paslaugos, žemės ūkis, komunalinės paslaugos ir panašiai. Rekomenduojame patikrinti darbo vietos saugos ir sveikatos reikalavimus, kad galėtumėte įsitikinti, jog pasirinkti darbo batai yra tinkami ir saugūs jūsų darbo srityje.