Galima sakyti, kad visais metų laikais dėvime striukes. Einant į lauką striukė yra pagrindinis rūbas, kuris apsaugo mus nuo lietaus, vėjo ar šalčio, o dirbant tamsiu paros metu, gero matomumo striukė atspindi šviesą, todėl esame geriau matomi ir apsaugoti nuo galimų pavojų. Yra begalė striukių pasirinkimų: nuo paprasčiausių iki pačių įmantriausių, apsaugančių nuo pavojingo darbo sąlygų. Renkantis darbo striukę, dauguma žmonių pirmiausia atkreipia dėmesį į kainą, tačiau retas kuris pasidomi jos praktiškumu ir savybėmis.

Taigi, kaip išsirinkti tinkamą darbo striukę?

  • Striukė su membrana: membrana - tai plonas, pusiau pralaidus medžiagos sluoksnis, kuris veikia kaip apsauginis barjeras nuo lietaus, sniego, vėjo ir neleidžia drėgmei prasiskverbti į vidų. Striukėje esanti membrana yra nepralaidi vandens lašams, todėl striukė nesušlampa lyjant ar sningant. Membrana taip pat apsaugo nuo vėjo, todėl yra neperpučiama. Membrana taip pat užtikrina gerą oro cirkuliaciją, dėl to yra pralaidi orui ir neleidžia kūnui sukaisti. Taip pat labai svarbu paminėti, kad darbo striukėje esanti membrana nepraleidžia vandens iš išorės, tačiau labai efektyviai išgarina prakaitą iš vidaus.
  • Drėgmės išgarinimas - vis daugiau populiarėjančios striukės su drėgmės išgarinimu iš vidaus. Tokios striukės neretai yra padengtos porėtu poliuretano sluoksniu, kuris išgarina prakaito lašelius į viršų, tačiau nepraleidžia vandens lašelių į vidų.
  • Uždengti užtrauktukai – siekiant kuo labiau sumažinti vandens prasiskverbimą, vis dažniau ant striukių galime pastebėsi dengtus užtrauktukus, kurie taip pat nepraleidžia vandens, todėl be jokios baimės kišenėse galima laikyti telefonus ar kitus elektroninius prietaisus.
  • Rankogaliai – populiariausias rankogalių tipas yra toks, kuomet jie užsegami velcro užsegimu. Toks užsegimas neleidžia vėjui lengvai prasiskverbti į rankovę. Taip pat vis daugiau žmonių renkasi striukes su dvigubais rankogaliais, kuomet striukė turi specialius vidinius rankogalius, tokie rankogaliai neretai būna plonesnės medžiagos ir idealiai priglunda prie rankos.
  • Gobtuvas - vis dažniau pastebime, kad gamintojai gamina darbines striukes su nusegamais gobtuvais, todėl daugiau nereikės rūpintis, kad striukė yra be gobtuvo. Tokias striukes patogu dėvėti rudenį, kuomet yra ir saulėtų, ir lietingų orų. Gobtuvai nusisega lengvai ir be didelio vargo.
  • Apykaklė – dažnai darbo striukės vidinė apykaklė būna padengta minkšta ir švelnia fliso medžiaga, kad prigludusi prie kaklo ir veido nedirgintų odos ir suteiktų šilumą. Taip pat užtrauktukas esantis ant apykaklės neretai būna dengtas medžiaga, kad metalas nesiliestų prie veido, nedirgintų ir nesukeltų alerginių reakcijų.


Tai tik keletas pastebėjimų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis darbo striukę. Yra platus pasirinkimas ir specifinių, tam tikrai darbo sričiai skirtų striukių, tokių kaip miškininko striukė, antistatinė striukė, plyšimui atspari striukė, ugniai atspari striukė, neperšlampanti striukė, gero matomumo striukė, striukė nuo lietaus, suvirintojo striukė ir t.t.